Hokejisté Mladé Boleslavi doma utrpěli debakl s Libercem, od soupeře inkasovali osm branek

Hokejisté poslední Mladé Boleslavi utrpěli ve 14. kole extraligy doma debakl s Libercem 0:8 a před vlastním publikem vyšli počtvrté za sebou bodově naprázdno. Pro svěřence kouče Jiří Kalouse to byla osmá porážka z posledních devíti zápasů. Bílí Tygři si pomohli čtyřmi využitými přesilovkami a uspěli po sérii tří proher.

Mladá Boleslav Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bílí Tygři si pomohli čtyřmi využitými přesilovkami a uspěli po sérii tří proher | Foto: Radek Petrášek | Zdroj: ČTK

Na nejvyšší výhře této sezony extraligy se podílel čtyřmi asistencemi Adam Najman. Dvě branky a jednu asistenci si připsal Tomáš Filippi, dvakrát skóroval také Jakub Rychlovský. Gólman Daniel Král si v devátém duelu v nejvyšší soutěži připsal první čisté konto.

Hokejisté Karlových Varů zvítězili v předehrávce na ledě Liberce, v tabulce se posunuli na šestou příčku

V úvodu byli nebezpečnější domácí. Krále prověřil bekhendovým zakončením Pyrochta, v 7. minutě v největší šanci na něj nevyzrál bekhendovým blafákem Suchý. Potom neuspěl z dorážky ani Malát a v polovině úvodní části vytěsnil liberecký gólman Osburnovu střelu z pravého kruhu.

V 15. minutě se dostal do úniku hostující Bulíř, ale Novotný jeho střelu stihl přizvednout levým ramenem. O chvíli později neuspěl ani obránce Galvas, který při marodce Bílých Tygrů rozšířené o útočníka Flynna nastoupil do ofenzivy. Z dorážky minul branku.

V čase 16:58 už Bílí Tygři otevřeli skóre. Vlach se šikovně uvolnil u zadního mantinelu, vrátil puk mezi kruhy na Knota, který se trefil pod horní tyč. Vzápětí mohl vyrovnat Roman, ale z levého kruhu zamířil do horní tyče.

Po Lantošiho faulu dostali hosté jako první v utkání možnost přesilové hry a trvala jen devět sekund. Najman nabil z levého kruhu na pravý Filippimu, který trefil přesně bližší horní roh branky.

Druhá třetina

Na začátku druhé části nepřekonal Krále nadvakrát Šmerha a v 25. minutě v přesilovce při Rhodinově vyloučení se po Najmanově přihrávce zpoza branky prosadil Rychlovský. Místo Novotného se do domácího brankoviště postavil Růžička.

Vzápětí měli hrát domácí další početní výhodu, ale Bulíř po zákroku Suchého odvolal údajný faul. Liberec se ubránil při Klímově vyloučení, při kterém nepřekonal Krále bekhendem Čech.

V polovině utkání při dalším Rhodinově pobytu na trestné lavici opět udeřil Liberec a Filippi překonal Růžičku z pravého kruhu. Ve 33. minutě se poprali domácí kapitán Jánošík se Šírem. Na konci druhé části šel po faulu na Péreze pykat na dvě plus dvě minuty Pyrochta a hosté počtvrté využili přesilovku.

Nejprve byl v 38. minutě blízko hattricku Filippi, který trefil opět z pravého kruhu bližší tyč. Z druhé trefy z utkání se radoval 46 sekund před koncem druhé části Rychlovský, který prostřelil domácího gólmana z pravé strany.

Ve 46. minutě zasadil další ránu Bruslařskému klubu tečí Ivanovy střílené přihrávky Vlach. Při jeho trestu v polovině závěrečné části se pak Bílí Tygři prosadili i v oslabení, protože kombinaci s Najmanem zakončil Šír. V 54. minutě dovršil výsledek Klíma, který se trefil poprvé za Liberec. Povedlo se mu to proti týmu, v kterém dohrál minulou sezonu.

Tabulka Tipsport extraliga 2023/2024 (PLATNÉ K 3. 6. 2024)