Černá noc českých brankářů v NHL. Chicagu nestačilo 33 zákroků Mrázka, Vejmelka inkasoval pětkrát

Hokejistům Chicaga nestačilo 33 zákroků Petra Mrázka, podlehlo doma Nashvillu 2:4 a prohrálo v NHL poosmé v řadě. Lukáš Dostál pustil tři góly ze 41 střel při porážce Anaheimu 1:4 s Minnesotou. Karel Vejmelka inkasoval pětkrát z 34 střel ve Vegas, které zdolalo Arizonu 5:2.

New York Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zákrok Karla Vejmelky proti pokusu Reillyho Smithe během druhé třetiny zápasu Arizony v Las Vegas | Foto: Chase Stevens | Zdroj: AP

Mrázek inkasoval v zápase první, v polovině úvodní třetiny jej překonal Nino Niederreiter střelou z mezikruží nad lapačku.

Hašek požaduje zákaz ruských sportovců v NHL, WTA a ATP. V dopise k tomu vyzval zástupce soutěží

Chicago překlopilo vedení na svou stranu ve 37. minutě během 37 sekund. Střelou od modré čáry se prosadil Connor Murphy a v dalším střídání udeřil MacKenzie Entwistle.

Nashville otočil zápas třemi góly v rozmezí 40. až 47. minuty. Pět sekund před koncem druhé třetiny vyrovnal Matt Duchene, který zakončil povedenou souhru do odkryté branky.

Na začátku poslední části vyjel Roman Josi z rohu kluziště před Mrázka a bekhendem přidal třetí gól. Zkušený obránce si v utkání připsal i přihrávku a vystřídal Davida Legwanda v čele historické klubové produktivity (147 + 420).

Výhru Nashvillu pojistil v přesilové hře Thomas Novak, který skóroval z levého kruhu. Mrázek chytal během dlouhé série proher třikrát.

Úspěšné zákroky Dostála výhry nepřináší

Dostál chytal první zápas sezony 12. prosince, následně ale zasáhl do všech utkání Anaheimu. Dvaadvacetiletý gólman nastoupil pětkrát od úvodní minuty a v každém měl úspěšnost zásahů nad 90 procent, byť jeho snaha vedla jen ke dvěma výhrám.

Proti Minnesotě držel Dostál čisté konto a vedení 1:0 až do 37. minuty, ve které pustil nenápadné nahození Connora Dewara od modré čáry. Na začátku třetí třetiny překonal českého gólmana Matt Boldy z pravého kruhu střelou nad lapačku a v přesilové hře zvýšil tečí Joel Eriksson Ek. Výhru zpečetil Ryan Hartman při risku Anaheimu bez brankáře.

Čeští náhradníci

Vejmelka inkasoval první gól zápasu ve 24. minutě, ve které jej v přesilové hře překonal Daniil Miromanov dělovkou od modré čáry. Vzápětí vyrovnal Juuso Välimäki a nerozhodný stav platil až do 49. minuty, kdy se prosadil v další početní převaze Vegas tečí Mark Stone. Za 54 sekund zvýšil z přečíslení tři na jednoho William Carrier.

Arizona snížila trefou Christiana Fischera, ale do minuty udeřil v oslabení podruhé v zápase Stone. V závěru ještě uspěl tečí Michael Amadio. Další dva čeští gólmani plnili roli náhradníka.

Vítek Vaněček sledoval ze střídačky New Jersey výhru svých spoluhráčů 4:2 na ledě Floridy. Devils rozhodli třemi góly v poslední třetině a zastavili sérii proher, která trvala šest utkání. Pavel Francouz kryl záda Alexandaru Georgijevovi, jenž dovedl Colorado k výhře 2:1 v prodloužení nad Montrealem.

VÝSLEDKY NHL:

Detroit - Tampa Bay 7:4 (2:2, 1:1, 4:1)
Branky: 20. a 59. Rasmussen, 32. a 50. Larkin, 16. Määttä, 44. Söderblom, 58. Perron - 2. Point, 19. Killorn, 34. Colton, 57. Kučerov. Střely na branku: 31:38. Diváci: 19.515. Hvězdy zápasu: 1. Larkin, 2. Rasmussen (oba Detroit), 3. Kučerov (Tampa Bay).

Florida - New Jersey 2:4 (1:1, 1:0, 0:3)
Branky: 5. E. Staal, 37. Luostarinen - 8. a 43. Bratt, 51. Šarangovič, 60. Tatar. Střely na branku: 36:33. Diváci: 17.073. Hvězdy zápasu: 1. Bratt (New Jersey), 2. Luostarinen (Florida), 3. Šarangovič (New Jersey).

Colorado - Montreal 2:1 v prodl. (0:1, 0:0, 1:0 - 1:0)
Branky: 43. Lehkonen, 62. Rantanen - 2. Richard. Střely na branku: 36:20. Diváci: 18.091. Hvězdy zápasu: 1. Rantanen, 2. Lehkonen (oba Colorado), 3. Allen (Montreal).

Chicago - Nashville 2:4 (0:1, 2:1, 0:2)
Branky: 37. Murphy, 37. Entwistle - 10. Niederreiter, 40. Duchene, 42. Josi, 47. Novak. Střely na branku: 39:37. Petr Mrázek odchytal za Chicago 58:28 minuty, inkasoval čtyři góly z 37 střel a úspěšnost zásahů měl 89,2 procenta. Diváci: 15.239. Hvězdy zápasu: 1. Josi, 2. Saros, 3. Parssinen (všichni Nashville).

Dallas - Edmonton 3:6 (1:1, 2:2, 0:3)
Branky: 15. Hintz, 21. Johnston, 38. Seguin - 16. a 57. Janmark, 23. Hyman, 29. Nugent-Hopkins, 52. Foegele, 57. McDavid. Střely na branku: 27:34. Diváci: 18.532. Hvězdy zápasu: 1. Janmark, 2. Nugent-Hopkins (oba Edmonton), 3. Seguin (Dallas).

Anaheim - Minnesota 1:4 (0:0, 1:1, 0:3)
Branky: 26. McTavish - 37. Dewar, 45. Boldy, 49. Eriksson Ek, 59. Hartman. Střely na branku: 22:42. Lukáš Dostál odchytal za Anaheim 59:31 minuty, inkasoval tři góly ze 41 střel a úspěšnost zásahů měl 92,7 procenta. Diváci: 14.961. Hvězdy zápasu: 1. Boldy (Minnesota), 2. McTavish (Anaheim), 3. Zuccarello (Minnesota).

Vegas - Arizona 5:2 (0:0, 1:1, 4:1)
Branky: 49. a 53. Mark Stone, 24. Miromanov, 50. Carrier, 58. Amadio - 25. Välimäki, 52. Fischer. Střely na branku: 34:23. Karel Vejmelka odchytal za Arizonu celý zápas, inkasoval pět gólů z 34 střel a úspěšnost zásahů měl 85,3 procenta. Diváci: 17.711. Hvězdy zápasu: 1. Mark Stone, 2. Stephenson, 3. Miromanov (všichni Vegas).