Kometa porazila vedoucí Pardubice 4:3 v prodloužení. České Budějovice ukončily vítěznou sérii Liberce

Hokejisté Brna zvítězili v utkání 21. kola extraligy nad Pardubicemi 4:3 v prodloužení, když vedli 2:0, ale prohrávali 2:3. O dvou bodech pro Kometu rozhodla dvojice slovenských útočníků. V 59. minutě vyrovnal Kristián Pospíšil a v čase 61:24 rozhodl po jeho přihrávce Lukáš Cingel. Brno doma bodovalo v sedmém zápase v řadě a v tabulce mu patří šesté místo. české Budějovice utnuly čtyřzápasovou vítěznou sérii Liberce. Bílé tygry porazily 5:2.

Brno Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Útočník Kristián Pospíšil proti Romanu Willovi

Útočník Kristián Pospíšil proti Romanu Willovi | Foto: Václav Šálek | Zdroj: ČTK

Začátek duelu byl velmi opatrný z obou stran, zatažené obrany nepouštěly útočníky na dostřel a tak první šanci duelu si vzal na svoji hůl domácí obránce Ščotka, který projel přes celé hřiště a Will musel vytáhnout skvělý zákrok.

Hokejová Slavia získala nečekanou posilu, sportovní úsek rozšíří bývalý útočník Patrik Eliáš

Kometa pak nevyužila přesilovku, nicméně získala kontrolu nad děním na ledové ploše a svoji aktivitu korunovala vedoucím gólem. Kučeřík vystihl laxní rozehrávku Pardubic a pohotovou střelou našel skulinu ve Willově postavení v brankovišti. Vzápětí mohl zvýšit na 2:0 Ďaloga, jenže mířil těsně nad.

Do té doby nevýrazné Dynamo nakopla první chyba bránících Brňanů, přečíslení dvou na jednoho proměnil v kontaktní gól Kousal. Zápas nabral skvělé tempo, rychlé akce se střídaly na obou stranách, více střeleckých pokusů zaznamenaly statistiky na straně domácích, jenže na změnu skóre to vliv nemělo.

Parádní duel pokračoval i ve třetím dějství. Ve 43. minutě okupovaly Pardubice tak dlouho brněnskou obrannou třetinu, až našel Paulovič Kauta, který prostřelil Furcha.

Klíčový pro další vývoj byl třetí gól a ten dali hosté. Paulovič se šikovně vyhnul bránícímu Ďalogovi a přesně mířenou střelou vymetl šibenici Furchovy svatyně.

Kometa vrhla všechny síly do útoku a v 55. minutě zachraňoval po akci Mosese za překonaného Willa situaci David Musil. Brňané ustáli oslabení, dvě a půl minuty před koncem měli možnost přesilové hry, kterou umocnili odvoláním gólmana. Vyplatilo se. V 59. minutě po přihrávce Cingela vyrovnal Pospíšil a poslal zápas do prodloužení.

V něm si oba slovenští útočníci role prohodili a Cingel v čase zajistil zisk dvou bodů pro domácí. Brno oplatilo Dynamu porážku z první čtvrtiny soutěže.

Budějovice uspěly v Liberci

Hokejisté Českých Budějovic vyhráli ve 21. kole extraligy na ledě Liberce 5:2 a ukončili čtyřzápasovou vítěznou sérii Bílých Tygrů. Motor uspěl na kluzištích soupeřů po pěti porážkách poprvé od 1. října. Dvěma góly se pod výhru Jihočechů podepsal bývalý dlouholetý hráč Liberce Jan Ordoš, domácím k úspěchu nepomohly dvě branky Jakuba Rychlovského.

Požární pauza rozhodla. Třineckým mise u polárního kruhu nevyšla a s Ligou mistrů se loučí

Liberec byl v úvodu aktivnější, ale hosté hrozili z rychlých protiútoků a přečíslení. V 5. minutě mohl otevřít skóre Rychlovský, ale neuspěl stejně jako na druhé straně Ordoš.

Bezbrankový stav se změnil až v 16. minutě, kdy Vopelka šťastně tečoval Přikrylovu střelu a připsal si premiérový gól v sezoně. Prakticky vzápětí mohl vyrovnat Najman, z nájezdu ale Hrachovinu nepřekonal.

Hostující bek Doudera se po nevyužité šanci ve 27. minutě branky dočkal, když jeho střela prošla Královi mezi betony. O sedm minut později přidali Jihočeši další branku a po gólu Beránka pro Krále zápas skončil. Nahradil jej Pařík, kterého Liberec oficiálně angažoval z prvoligových Litoměřic dnes.

Severočechy následně vrátil do hry na krátkou dobu v signalizované početní výhodě aktivní Rychlovský, České Budějovice ale na snížení bleskově odpověděly. Paříka při extraligové premiéře překvapil rychlým vyjetím zpoza branky Ordoš, který odehrál v Liberci jedenáct sezon a v létě odešel na jih Čech.

Ve třetí třetině dokázali domácí hned z první přesilové hry v utkání snížit, když Najman připravil gól pro Rychlovského. Další početní výhodu ale Bílí Tygři nevyužili a konečné slovo měl Ordoš, který přidal pohotovou střelou pátý gól hostů.

Smoleňákovi návrat do Hradce nevyšel

Hokejisté Hradce Králové zdolali v 21. kole extraligy doma Kladno 2:1 a připsali si pátou výhru z posledních šesti utkání. O rozdílový gól Mountfieldu se ve druhé třetině postaral kapitán a kladenský odchovance Jan Eberle, který skóroval poprvé v probíhající sezoně. Rytíři prohráli pošesté v řadě.

Hradecký klub před zápasem slavnostně poděkoval Radku Smoleňákovi za šest odehraných sezon pod Bílou věží, bývalý kapitán se totiž do města poprvé vrátil jako soupeř. Celý stadion mu aplaudoval vestoje a poté sledoval prospaný start domácích favoritů.

Tabulka Tipsport extraliga 2023/2024 (PLATNÉ K 3. 6. 2024)