Pogačar ovládl na Giru časovku a zvýšil své celkové vedení. Hirt vypadl z elitní desítky

Slovinec Tadej Pogačar vyhrál sedmou etapu na Giru d'Italia, kterou byla individuální časovka. Domácího časovkářského specialistu Filippa Gannu porazil o 17 sekund. Navýšil tak svůj náskok v celkovém pořadí.

Perugia (Itálie) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tadej Pogačar

Tadej Pogačar | Zdroj: Profimedia

Těžká kopcovitá časovka měřila 40,6 kilometrů a slovinskému dvojnásobnému vítězi Tour de France sedla perfektně. Pogačar nadělil svému nejbližšímu pronásledovateli v boji o růžový trikot Geraintu Thomasovi rovné dvě minuty. Na druhém místě celkového pořadí tak Brita nahradil Kolumbijec Daniel Felipe Martínez.

Pogačar zvládl skvěle závěrečné náročné stoupání do Perugie. Před nájezdem do něj ještě ztrácel na Gannu více než tři čtvrtě minuty, ale v cíli byl o 17 sekund rychlejší.

Českým závodníkům časovka nesedla. Josef Černý byl sice na mezičasu v polovině tratě druhý za Gannou, ale postupně ztrácel. V cíli měl 27. nejrychlejší čas. Jan Hirt byl o deset příček níže a v celkovém pořadí klesl z osmého na 13. místo.

Cyklistický závod Giro d'Italia - 7. etapa (časovka na 40,6 km):

1. Pogačar (Slovin./UAE Team Emirates) 51:44, 2. Ganna (It./Ineos Grenadiers) -17, 3. Sheffield (USA/Ineos Grenadiers) -49, 4. Arensman (Niz./Ineos Grenadiers) -1:00, 5. Schachmann (Něm./Bora-hansgrohe) -1:05, 6. Tiberi (It./Bahrain Victorious) -1:21, ...27. Černý -3:06, 37. Hirt (oba ČR/Soudal-Quick Step) -4:09.

Průběžné pořadí: 1. Pogačar 24:12:36, 2. Martínez (Kol./Bora-hansgrohe) -2:36, 3. Thomas (Brit./Ineos Grenadiers) -2:46, 4. O'Connor (Austr./Decathlon AG2R La Mondiale) -3:33, 5. Plapp (Austr./Jayco AlUla) -3:42, 6. Lucenko (Kaz./Astana-Qazaqstan) -3:49, ...13. Hirt -5:22, 155. Černý -1:11:08.

Lukáš Liška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít